Jan Gert HEYMANSAge: 62 years19021965

Name
Jan Gert HEYMANS
Given names
Jan Gert
Surname
HEYMANS
  1. Generation 1
    1. Jan Gert HEYMANS, son of Johannes Barend HEYMANS and Johanna Magdalena Maria VAN DEN BERG, was born on 3 August 1902 in Ladybrand, Vrystaat, SUID AFRIKA, and died on 24 June 1965 in Bloemfontein, Vrystaat, SUID AFRIKA, at the age of 62.

Birth 3 August 1902 35 37
Longitude: E27.457222
Latitude: S29.194445
Quality of data: primary evidence
Quality of data: primary evidence
Birth of a brotherGert Petrus Johannes HEYMANS
6 March 1906 (Age 3 years)
Quality of data: primary evidence
Quality of data: primary evidence
Death of a paternal grandmotherMartha Magdalena Catharina Petronella Gertruida Sophia GREYLING
22 August 1921 (Age 19 years)
Quality of data: primary evidence
Death of a motherJohanna Magdalena Maria VAN DEN BERG
7 October 1931 (Age 29 years)

Quality of data: primary evidence
Death of a brotherJohannes Barend Christoffel HEYMANS
17 October 1935 (Age 33 years)
Quality of data: primary evidence
Quality of data: primary evidence
Death of a fatherJohannes Barend HEYMANS
6 March 1944 (Age 41 years)

Quality of data: primary evidence
Death of a brotherPaul Jacobus HEYMANS
1 March 1963 (Age 60 years)
Quality of data: primary evidence
Nickname
Maat
yes

Death 24 June 1965 (Age 62 years)
Longitude: E26.213888
Latitude: S29.120832
Source: FOTO
Quality of data: primary evidence
Quality of data: primary evidence
Unique identifier
F1C91F97BE384B9EB23A0278C249AC49B50E
yes

Last change 18 July 201505:02:09

Family with parents - View this family
father
mother
Marriage: 4 February 1890Ladybrand, Vrystaat, SUID AFRIKA,
2 years
elder brother
2 years
elder brother
3 years
elder brother
Jacobus Frederik HEYMANS
Birth: 5 January 1897 30 32Ladybrand, Vrystaat, SUID AFRIKA,
Death: 21 July 1966Harrismith, Vrystaat, SUID AFRIKA,
3 years
elder sister
3 years
himself
Jan Gert HEYMANS
Birth: 3 August 1902 35 37Ladybrand, Vrystaat, SUID AFRIKA,
Death: 24 June 1965Bloemfontein, Vrystaat, SUID AFRIKA,
4 years
younger brother
Father’s family with Elizabeth Johanna Susanna SMIT - View this family
father
step-mother
Marriage: Paul Roux, Oranje-vrystaat, , ,
Family with Helenha Antonia VAN DEN BERG - View this family
himself
Jan Gert HEYMANS
Birth: 3 August 1902 35 37Ladybrand, Vrystaat, SUID AFRIKA,
Death: 24 June 1965Bloemfontein, Vrystaat, SUID AFRIKA,
wife

BirthImporting Gedcom (12 July 2007 - 9:16)
Quality of data: primary evidence
BirthSuid-Afrikaanse Binnelandse Sake
Quality of data: primary evidence
DeathFOTO
Quality of data: primary evidence
DeathImporting Gedcom (12 July 2007 - 9:16)
Quality of data: primary evidence
Shared note
(Notas uit gedcom lêer vanaf Christo Heymans ontvang A0080) Jan Gert Heymans was die eienaar van 'n huurmotorbesigheid in Bloemfontein. Hy is oorlede in sy huis te Thomstraat 20, Aandrus, Bloemfontein. Hy was ook 'n ouderling in die NG Tweetoring KerkBloemfontein, vir 17 jaar lank.